Platform on new construction, renovation, restoration and transformation
72 woningen verduurzamen in bewoonde staat

Making 72 homes more sustainable while they are occupied

NIEUWE ISOLATIE EN HOUTEN GEVELBEKLEDING

Dekker Kozijnprojecten levert en monteert nieuwe isolatie en houten gevelbekleding op 72 woningen in de wijk Dassenbos in Hoofddorp. De woningen zijn verdeeld over negen blokken en er wordt in totaal zo’n 5.000 m2 aan houten geveldelen verwerkt.

Opdrachtgever Rutges Vernieuwt verduurzaamt de woonwijk en benaderde Dekker Kozijnprojecten om mee te denken over het vervangen van de kozijnen. Werkvoorbereider Gerrart van Veen van Dekker ­Kozijnprojecten: “Uiteindelijk werd besloten om de bestaande kozijnen te handhaven en deze door een andere partij te laten voorzien van nieuwe draaiende delen. Wij hebben de bestaande isolatie en gevelbekleding vervangen en nieuwe kantplanken langs de fundering geplaatst.”
In de oude kantplanken zat asbest en deze werden verwijderd door een gespecialiseerd bedrijf. Dekker bracht nieuwe, geïsoleerde kantplanken aan van een cementachtig materiaal. Vervolgens werden de steigers rond het eerste blok opgebouwd.

De 72 woningen krijgen nieuwe pir-isolatie, beplating en een folielaag en worden afgewerkt met houten gevelbekleding inclusief onderliggende opbouw. Dekker startte eind november 2024 met het eerste huizenblok en rondt het project in september af. 

Verschillende patronen

De gevelbekleding is van thermisch gemodificeerd vurenhout en wordt op kleur aangeleverd op de bouwplaats. “De onderzijde is uitgevoerd in een horizontaal patroon in ivoorwit, de bovenzijde in een verticaal patroon in drie kleuren groen. De kleur verspringt per blok en soms ook op een blok. Dit zorgt voor een levendig beeld.”

De woningen worden verduurzaamd in bewoonde staat. Volgens Van Veen is de wijk prettig om in te werken en verloopt ook de samenwerking met hoofdaannemer Rutges Vernieuwt uitstekend. “Dit is ons eerste grote project samen en iedereen is positief: van opdrachtgever tot onze mensen en de bewoners. We doen er natuurlijk alles aan om de overlast te beperken. Zo werd de oude isolatie in de wintermaanden verwijderd door een andere partij en kwamen wij er direct achteraan met de nieuwe isolatie om te voorkomen dat mensen in de kou zaten.”

Dekker werkt blok voor blok met een snelheid van zo’n 2,5 woning per week. Als zij klaar is met een blok, volgen de schilder voor de afwerking en de loodgieter voor het aanbrengen van de nieuwe dakgoten.   

Gerelateerde artikelen

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Send us a message

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten