Platform over nieuwbouw, renovatie, restauratie en transformatie
Professionele vloeroplossingen voor uitbreiding en optopping
REPPEL specialist building solutions engineerde en leverde circa 3.000 m2 staalplaatbetonvloeren, in verschillende types, zoals de HODY® platen.

Professionele vloeroplossingen voor uitbreiding en optopping

Slanke en lichte staalplaatbetonvloeren voor The West Blake

Op de hoek van de Westblaak en Hartmansstraat in Rotterdam wordt een voormalig bankgebouw getransformeerd tot een luxe woongebouw: The West Blake. Om voldoende ruimte te creëren voor de 98 luxe appartementen, wordt The West Blake voorzien van een uitbreiding en optopping. REPPEL specialist building solutions engineerde en leverde circa 3.000 m2 staalplaatbetonvloeren hiervoor, in verschillende types.

Op basis van de gekozen overspanningen, vloerdiktes en belastingen heeft REPPEL specialist building solutions de beste staalplaatbetontypes voor de uitbreiding en optopping van The West Blake berekend. “In de constructietekeningen was al een type staalplaatbetonvloer ingetekend, maar in nauwe samenspraak met aannemer BIK bouw hebben wij dit omgezet naar een alternatief met HODY® trapeziumplaten”, vertelt Reginald van Dooremalen van REPPEL specialist building solutions. “Hierbij kon BIK bouw vertrouwen op een totaaloplossing, inclusief montagetekeningen, statische berekeningen en wapeningstekeningen.”

Volledig ontzorgd

Een uitdaging was de binnenstedelijke bouwplaats, die enkel bereikbaar was via een 3,60 meter hoge doorgang, vertelt Van Dooremalen. “Dit had gevolgen voor de bouwlogistiek. Ook hier hebben wij nadrukkelijk over meegedacht. Zo hebben wij alle HODY® trapeziumplaten op afroep en met speciaal vervoer op het project aangeleverd, inclusief alle toebehoren. Van randkisten tot afdichtingsprofielen, waardoor BIK bouw volledig werd ontzorgd en voortvarend op het project aan de slag kon.”

Professionele vloeroplossingen voor uitbreiding en optopping 1
In de zes verdiepingen van de uitbreiding aan de achterzijde is gekozen voor HODY® 80 staalplaatbetonvloeren met een vloerdikte van 150 mm.

Optimale samenwerking tussen staal en beton

De HODY® staalplaatbetonvloeren bestaan uit dunne geprofileerde stalen HODY® platen die fungeren als de verloren bekisting en onderwapening van de staalplaatbetonvloer. “Dankzij de geometrie van de HODY® platen is er een optimale samenwerking tussen staalplaten en beton”, aldus Van Dooremalen. “Hierdoor kan met weinig beton en wapening een slanke en lichte vloer gerealiseerd worden. Met vier verschillende HODY® profielhoogtes in diverse staaldiktes en staalkwaliteiten leveren wij een compleet assortiment, zodat per project de meest ideale vloeroplossing kan worden geboden.”

Profielhoogtes van 80, 60 en 146 mm

In The West Blake zijn drie HODY® profielhoogtes toegepast. “In de zes verdiepingen van de uitbreiding aan de achterzijde is gekozen voor onze HODY® 80 staalplaatbetonvloeren met een vloerdikte van 150 mm”, vertelt Van Dooremalen. “Voor de optopping zijn op verdiepingen 7 en 8 HODY® 60 staalplaatbetonvloeren toegepast met vloerdiktes van 170 en 120 mm. Op verdieping 8 hadden we daarnaast te maken met een klein stukje vloerveld dat geschikt moest zijn voor een vloerbelasting van 10 kN/m2. Hiervoor hebben we een HODY 146 staalplaatbetonvloer met een vloerdikte van 250 mm als passende oplossing toegepast.” 

Gerelateerde artikelen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Stuur ons een bericht

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten