Wooncomplex Hof Ter Veste in Middelburg is volledig opgeknapt! Dankzij een nieuwe staalconstructie, een glazen atriumdak, een opgefriste gevel en een vernieuwd brandveiligheidssysteem kan dit wooncomplex er weer vele jaren tegenaan, en daar is Woongoed Middelburg erg blij mee!
Menno van den Boom, projectleider Onderhoud van Woongoed Middelburg stond voor een uitdaging. Het dak van wooncomplex Hof Ter Veste moest aangepast worden. Bovendien moest de brandveiligheid in het gebouw worden verbeterd. “Er zijn niet heel veel partijen in Nederland die dit soort projecten kunnen uitvoeren”, vertelt hij. “In Kingspan Light + Air vonden wij echter de juiste partner.”
Hof ter Veste is een appartementencomplex met 65 appartementen. Van het atrium zijn de gevels en het dak vervangen, inclusief de stalen onderconstructie. Bovendien zijn nieuwe verwarming en verlichting toegevoegd. De appartementen zijn aan galerijzijde voorzien van brandwerende en rookwerende voorzieningen.
“De uitvraag is begonnen met een stuk brandveiligheid”, vertelt Marcel Greuel, Sales Manager Renovatie en Transformatie bij Kingspan Light + Air. “Uiteindelijk zijn daar het glazen atriumdak, de staalconstructie en de kopwanden bij gekomen. De brandveiligheid is wat breder uitgerold. Zo hebben we glasblussystemen en een compleet gecertificeerd brandmeldsysteem toegepast, evenals zonwerende beglazing en een rook- en warmteafvoersysteem (RWA-systeem) in het dak. Het RWA-systeem is tevens geschikt voor een stuk dagelijkse ventilatie. Daarmee hebben wij het hele pakket dat binnen de scope van Kingspan Light + Air valt, mogen organiseren.”
“Uiteindelijk hebben wij het complete dak vervangen”, resumeert Anthony van Doorne, Sales- en Projectmanager Utiliteit bij Kingspan Light + Air. “De RWA-installatie bestaat uit een aantal rookluiken die in het dak geopend kunnen worden, aangevuld met een stukje luchttoevoer in de gevel. Hierdoor kunnen in geval van brand zowel rook als warmte volledig afgevoerd worden. De RWA-installatie wordt aangestuurd door een branddetectiesysteem. In wooncomplex Hof Ter Veste hebben wij gekozen voor een aspiratiesysteem. Omdat het gebouw relatief hoog is, is dit een goede oplossing om rook snel te detecteren. Daarnaast zijn de onderhoudskosten voor de opdrachtgever wat lager.”
Dankzij de gecombineerde renovatie-aanpak van Kingspan Light + Air zijn de (brand)veiligheid, het aanzicht, de beleving en de ventilatie van Hof Ter Veste verbeterd. De woningcorporatie had twee aanspreekpunten voor het gehele traject. Greuel en Van Doorne waren namelijk samen verantwoordelijk voor de uitvoering. Zij zorgden voor een aanpak waarbij de overlast voor bewoners zoveel mogelijk beperkt bleef, want het pand bleef tijdens de werkzaamheden in gebruik.
Kort na de oplevering kijkt Van den Boom terug op een geslaagd project en een goede samenwerking. “Ik vond de samenwerking heel fijn, professioneel en kundig”, vertelt hij. “Ik vind het eindresultaat bovendien heel mooi geworden. Het ziet er echt fris uit, met nieuwe gevels en een mooi nieuw dak. Daarmee is wooncomplex Hof Ter Veste weer helemaal van deze tijd.”
Neem dan rechtstreeks contact op met Kingspan Light + Air.