In ons land wordt steeds meer binnenstedelijk gebouwd, waarbij gebouwen de randen van hun (geringe) kavels opzoeken. “Dit stelt nieuwe eisen aan de brandveiligheid”, weet Marc Mulders, Sales Manager Nederland bij Aliplast Aluminium Systems. “Bijvoorbeeld om brandoverslag via de gebouwgevels en naar de belendende gebouwen te voorkomen.” Maar ook bij renovatie- en transformatieprojecten is brandveiligheid een actueel thema. “Als gevolg van voortschrijdende wet- en regelgeving, maar ook bij wijzigende gebouwindelingen en gebouwfuncties kunnen aanvullende brandveiligheidsmaatregelen noodzakelijk zijn. Bijvoorbeeld met betrekking tot de kozijnen, ramen en deuren. Onze Star75 serie biedt hier een stijlvolle, functionele en veilige oplossing voor, waarbij architecten én eindgebruikers van tal van voordelen profiteren.”

Het Belgische Aliplast Aluminium Systems is in veertig jaar uitgegroeid tot één van de belangrijkste internationale spelers in de ontwikkeling en productie van aluminium systemen voor ramen, deuren, veranda’s, schuifpuien en vliesgevels. “Van idee tot matrijstekening, van perspaal tot oppervlaktebehandeling en van coating tot isolatie en het transport naar onze fabrikanten: bij Aliplast gebeurt alles onder één dak”, vertelt Mulders. “In navolging van de Max Light, Star90 en Star65 series gooit ook de Star75 serie ramen en deuren hoge ogen bij architecten en eindgebruikers. Niet verwonderlijk, want met deze serie gaan functionaliteit,
veiligheid en esthetiek hand in hand.”
“Onze Star75 serie omvat een compleet gamma vaste kozijnen, draaikiepramen en deuren. De serie kenmerkt zich door een inbouwdiepte van 75 mm voor het buitenkader en 84 mm voor de vleugel. Met een Uw-waarde van 0.94 W/m2K, een luchtdichtheidsklasse 4, een inbraakklasse RC2/RC3 en een akoestische waarde van 47,1 dB (-1;-4) past deze oplossing perfect in gebouwen met strenge eisen op vlak van thermische en akoestische isolatie. Doordat de serie tevens in een brandwerende variant (EW30/EI30) verkrijgbaar is, kunnen gebouwen volledig in onze Star75 worden uitgevoerd. Hierdoor worden een uniforme gebouwuitstraling, een optimale productie én minder afval gegarandeerd.”

Een mooie referentie voor de Star75 serie vinden we aan de zuidkant van Middelburg, waar Stichting Amarijn recent een voormalig onderwijscomplex van Scalda heeft getransformeerd tot een modern en duurzaam woonzorgcentrum voor intensieve ouderenzorg. Hof Ravensteijn beschikt over 95 plaatsen voor verpleeghuiszorg, 20 kamers voor tijdelijk verblijf en 22 huurappartementen, evenals het nieuwe hoofdkantoor van Stichting Zorgstroom. Rothuizen Architecten maakte het ontwerp voor de transformatie, waarbij nadrukkelijk aandacht is besteed aan duurzaamheid en hergebruik. De structuur uit de jaren negentig is grotendeels bewaard gebleven en aangevuld met nieuwe bouwdelen. Bij de sloop van de binnenkant zijn bovendien zoveel mogelijk materialen geoogst voor hergebruik. Zo hebben diverse plafondplaten, kozijnen en deuren een tweede leven gekregen. Zowel in het project zelf als elders. Ook zijn de gevels gereinigd, voorzien van nieuwe isolatie en afgewerkt met houtskeletbouwelementen en nieuwe kozijnen.
Voor de nieuwe kozijnen, ramen en deuren namen Rothuizen Architecten en aannemer BouwmeesterPro al in een vroeg stadium contact op met Serko Geveltechniek, weet Mulders. “Een uitdaging in dit project waren met name de grote kozijnen van 3 meter hoog, die in de nieuwe situatie brandwerend uitgevoerd moesten worden. Echter zijn hier in de Nederlandse markt geen systemen voor beschikbaar. Daarom werd Serko Geveltechniek gevraagd om een alternatieve oplossing uit te denken, die al snel werd gevonden in een alternatieve maatvoering van 2,50 meter hoog en in onze Star75.”
“In totaal zijn in Hof Ravensteijn 510 kozijnen met vast glas, draaikiepramen en deuren geplaatst, op basis van onze Star75 serie”, vertelt Mulders. “Hiervan zijn 41 kozijnen brandwerend uitgevoerd. Net voor oplevering heeft bovendien een gebouwinspectie plaatsgevonden door de brandweer, waarbij de korpschef aangaf dat ook een deur van de scootmobielruimte brandwerend uitgevoerd moest worden. Ook dit kon eenvoudig opgepakt worden met onze Star75 serie, waardoor Serko Geveltechniek niet voor één deur hoefde uit te wijken naar een alternatief systeem.” Alle kozijnen, ramen en deuren in Hof Ravensteijn zijn uitgevoerd in onze standaardkleur Ombergrijs (RAL7022), waarop wij vijftien jaar lakgarantie geven.”
Neem dan rechtstreeks contact op met Aliplast.
Contact opnemen