JG Timmer bouwde in Tiel een nieuwe distributiehal met kantoren voor meubelimporteur Zijlstra Lefin B.V. Het totale pand is zo’n 12.000 m2 groot en is door middel van een tochtsluis verbonden met het bestaande pand. “We hebben het tekenwerk voor de bijzondere bouwkundige detaillering zelf verzorgd.”
De bouw ging in augustus 2023 van start en het volledige pand werd in december 2024 officieel opgeleverd. Toen was de bedrijfshal al een half jaar in gebruik. Projectleider Pieter Kool van JG Timmer: “Dit project was op dat moment het grootste bedrijfspand dat we gerealiseerd hebben en is een mooie opstap naar nog grotere projecten. De bouw is namelijk prima verlopen. We hadden goed contact met de opdrachtgever en bouwteamcollega’s. Wij proberen altijd flexibel te zijn, zodat we ook tijdens het bouwproces nog zaken kunnen aanpassen en zodat er uiteindelijk een pand staat dat aan alle wensen voldoet. Zoals bij ieder bouwproject waren er wel wat uitdagingen, maar in dit geval geen noemenswaardige problemen.”
Het pand bestaat uit een stalen constructie voorzien van sandwichpanelen. Vanwege de hoogte van het gebouw – zeventien meter – en de magazijnfunctie werd er een super vlakke betonvloer in het werk gestort. Zo worden schommelingen voorkomen bij werken met de heftruck op hoogte. Boven de laaddocks werd een mezzaninevloer aangebracht, waarop de showroom en de kantoren zich bevinden. Deze ruimtes zijn voorzien van kanaalplaatvloeren, waarop antracietkleurig beton is gestort dat ook dient als vloerafwerking. Medewerkers kijken vanuit het kantoor zo de distributieruimte in.
De trappenhuizen en liften zijn van prefab betonwerk in het zicht, wat zorgt voor een industrielook met een luxe uitstraling. De buitenzijde van het kantoorgedeelte is opgebouwd uit vliesgevels van aluminium met veel glas. Kool: “Aan de achterzijde van de kantoorruimte hangen grote balkons en het was constructief nog best een uitdaging om die vrijhangend te monteren, zeker gecombineerd met de vliesgevels tot bovenaan toe. Het is wel deze bijzondere bouwkundige detaillering die het een bijzonder mooi project maakt. Het tekenwerk hiervoor hebben we zelf verzorgd.”
Het complete gebouw wordt verwarmd met pelletkorrels. JG Timmer maakte daarvoor een betonnen silo van zeventien meter hoog, waarin de korrels worden geblazen om zowel kantoorruimte als de bedrijfshal te kunnen verwarmen. Kool kijkt tevreden terug op het project. “We werkten hier met partijen waarmee we vaker samenwerken en dat verloopt altijd prettig. Zo mochten we van de opdrachtgever zelf partijen aandragen voor de E- en W-installatie, koeltechniek en sprinklerinstallatie.”