In het bruisende Baankwartier van Rotterdam verrijst de 75 meter hoge woontoren Downtown. Dit indrukwekkende binnenstedelijke hoogbouwproject is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Intal en Stebru, die eerder al gezamenlijk successen boekten met projecten als Our Domain en Frank is een Binck. Robbert de Nijs, Projectmanager groot werk bij Intal, onderstreept het belang van samenwerking bij zulke omvangrijke bouwprojecten.
Downtown is ontworpen door OZ Architects, die de sfeer van het Baankwartier heeft vastgelegd in een stoere en eenvoudige architectuur. Met 193 huur- en koopwoningen, gebouwd op een stevige betonnen plint en met een spectaculaire zeven meter lange uitkraging aan de achterkant, is het gebouw een nieuwe blikvanger in Rotterdam.
Het ontwerp van de woontoren kenmerkt zich door grote ramen en royale buitenruimtes die bewoners een adembenemend uitzicht bieden op iconen zoals de Erasmusbrug, Leuvehaven en Euromast. De slanke aluminium profielen van Intal dragen bij aan een strak en modern uiterlijk van de gevel, maximale lichtinval en een onbelemmerd zicht op de stad.
“Dit project laat zien hoe goede samenwerking tot prachtige resultaten leidt”, zegt De Nijs. “Downtown is niet alleen een indrukwekkend gebouw, maar de samenwerking met Stebru verliep ook uitstekend. Optimaal samenwerken aan een gezamenlijk doel zorgt ervoor dat het bouwproces soepel verloopt en dat uitdagingen gezamenlijk worden aangepakt. Dit is essentieel bij grootschalige projecten, waar ondanks goede voorbereidingen onvoorziene omstandigheden onvermijdelijk zijn.”
De beperkte ruimte op de bouwplaats en het hoge bouwtempo vereisten creatieve oplossingen. Intal en Stebru bedachten slimme methoden om het bouwproces te optimaliseren, zoals de steigerloze constructie van de onderste zes lagen van het gebouw, de zogenaamde Rotterdamse laag. Door de kozijnen volledig beglaasd te leveren volgens een strak afgestemde planning, kon de gevel snel en efficiënt worden gesloten. Hierdoor werden logistieke bewegingen en risico’s geminimaliseerd. Bovendien voorzag Intal de kleinste puienvakken van houten platen, zodat Stebru de ondersteuningssteiger voor de uitkraging veilig kon verankeren. Dit zorgde voor een stabiele constructie en een efficiënte voortgang van de werkzaamheden.
Intal leverde diverse profielsystemen, waaronder de IT55 vliesgevel en het IT77ST raamsysteem. “Dankzij ons gestandaardiseerde, volautomatische productieproces kunnen we snel en efficiënt repeterend werk leveren, waardoor we de tijd een aandacht hebben voor projectspecifiek maatwerk zoals het IT77FP brandwerende raamkozijn. Een technisch hoogstandje dat speciaal voor dit project is ontwikkeld en getest. Vervolgtesten met verschillende verschijningsvormen in diverse afmetingen zijn volop aan de gang, zodat er in de toekomst ook andere vlakverdelingen mogelijk zijn.”
Voor de 3e en 4e etage, waar een parkeergarage met inpandige autolift komt, engineert Intal samen met Stebru een vliesgeveloplossing met geïntegreerde aanrijdbeveiliging om zoveel mogelijk ruimte voor de parkeervakken te realiseren. De tussenlagen worden traditioneel gemonteerd door Intal zelf. Dat gebeurt snel en efficiënt aan de hand van het IntalCLIX systeem. Voor de hogere verdiepingen wordt gebruik gemaakt van de ‘common tower’, een zware transportsteiger waarmee Intal drie verdiepingen achter Stebru aanwerkt. Deze aanpak versnelt de gevelsluiting, waardoor de binnenafwerking sneller kan beginnen.
Downtown Rotterdam is niet alleen een nieuwe aanwinst voor de skyline van de stad, maar ook een voorbeeld van hoe innovatieve oplossingen, efficiënte bouwmethoden en een sterke samenwerking leiden tot succesvolle hoogbouwprojecten. Dankzij het gezamenlijke vakmanschap van Intal en Stebru is Downtown een project waar Rotterdam trots op mag zijn.
Neem dan rechtstreeks contact op met Intal.