Platform over nieuwbouw, renovatie, restauratie en transformatie
Meer dan 1.000 prefab betonelementen voor woontoren in Lent
Stabiel Management is verantwoordelijk voor de engineering, het projectmanagement, de productie en de montage van het prefab betoncasco.

Meer dan 1.000 prefab betonelementen voor woontoren in Lent

Dichtbij NS-station Lent realiseert woningcorporatie Talis een woontoren met 167 appartementen en een bijzondere architectuur. Zo worden alle gevels voorzien van HSB-elementen in combinatie met minerale steenstrips en mooie metselwerkverbanden. Ook krijgt het gebouw een groendak. Ludo Grooteman van architectenbureau Moke maakte het ontwerp voor de nieuwe woontoren, terwijl Van Wijnen in staat voor de bouw. Stabiel Management is verantwoordelijk voor de engineering, het projectmanagement, de productie en de montage van het prefab betoncasco.

“Met repeterende en eenvoudig te stapelen verdiepingen is het casco van de Lentse woontoren bij uitstek geschikt voor prefab bouwen”, vindt projectleider Bor Braken van Stabiel Management. “Al vanaf de advies- en schetsfase hebben wij actief en samen met de belangrijkste stakeholders gezocht naar mogelijkheden om het woongebouw beter en voordeliger te maken. Bijvoorbeeld door het prefab betoncasco zo eenvoudig en slank mogelijk uit te voeren.” In Lent worden bijvoorbeeld prefab betonwanden van 150 en 250 mm dik toegepast, waardoor een lichte constructie én een optimale geluidsisolatie harmonieus samenkomen, vertelt hij. “Hierbij is vanzelfsprekend rekening gehouden met de bouwkosten. Bijvoorbeeld door het aantal productiemallen beperkt te houden.”

Meer dan 1.000 prefab betonelementen

In dit project realiseert Stabiel Management in opdracht van Van Wijnen de volledige prefab constructie, die is opgebouwd uit meer dan 1.000 prefab betonelementen. “Van betonwanden en voorgespannen vloeren tot traditioneel gewapende vloeren, betonbalken, stalen liggers, trappen en bordessen”, aldus Braken. “De grootste uitdaging hierbij was om alle sparingen voor de installatievoorzieningen goed in te passen. Per appartement zijn diverse sparingen voor de waterleidingen, elektraleidingen en meterkast in de vloer opgenomen. De haalbaarheid en maakbaarheid hiervan vroeg om een goede afstemming met de constructeur, installateurs en productie.” Vervolgens zijn vanuit het BIM-model de productietekeningen gegenereerd.

Just-in-time geleverd

Alle prefab betonelementen worden just-in-time vanaf de betonproducent naar de bouwlocatie in Lent vervoerd, vertelt Braken. “Hier worden zij met behulp van de torenkraan van de aannemer op de juiste posities gemonteerd.” De doorlooptijd voor de toren bedraagt per verdieping zo’n vier dagen, vertelt hij, waarna in dezelfde cyclus de steigerloze montage van de HSB-gevel volgt. “Al in een vroeg stadium en ondersteund door onze ervaring in combinatieprojecten met HSB en prefab hebben wij samen met de HSB-bouwer de montagevolgorde en montagedetails bepaald.” Begin 2025 moet de laatste van in totaal achttien verdiepingen worden opgeleverd.  

Heeft u vragen over dit artikel, project of product?

Neem dan rechtstreeks contact op met Stabiel Management.

Stabiel Contact opnemen

Stel je vraag over dit artikel, project of product?

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten