Platform over nieuwbouw, renovatie, restauratie en transformatie
Installeren in de Merwedekanaalzone
(Beeld: BDP)

Installeren in de Merwedekanaalzone

De Utrechtse Merwedekanaalzone is voor Van den Pol Elektrotechniek vertrouwd terrein. “Naast Concorde zijn we al jarenlang actief bij De Nieuwe Defensie”, zegt Businessunitleider Woningbouw Bob Oostendorp. Onder deze naam ontstaat op een voormalig defensieterrein een nieuwe stadswijk met ruim 900 woningen. “Samen met ERA Contour hebben we hier al een aantal deelprojecten afgerond. Op dit moment wordt volop gewerkt aan een volgend blok.”

Vertrouwde co-maker

Op een paar kilometer afstand van De Nieuwe Defensie staat ­Concorde. Ook in dit complex zette Van den Pol haar brede E-dienstverlening in, als vaste co-maker van ERA Contour. “Daarbij kregen we ondersteuning van H.Ek uit Den Bosch. Onder onze regie heeft zij de voorzieningen voor de woningen en algemene
ruimtes aangelegd.”

Thermische detectie

De halfverdiepte parkeergarage met fietsenstalling is door Van den Pol voorzien van ledverlichting en een brandmeldinstallatie met LIST-sensorbekabeling. “Deze thermische detectie is minder storingsgevoelig dan conventionele systemen. Daarom kiezen opdrachtgevers steeds vaker voor LIST.” Bij de inrit van de parkeergarage staan zes laadpalen. “Er is al rekening gehouden met een toekomstige uitbreiding.”

PV-puzzel

Het was volgens Oostendorp een behoorlijke puzzel om de ruim 300 PV-panelen een plek te geven. “Die delen de dakruimte met de klimaatinstallatie en de voorziening voor glasbewassing op de toren. De opgewekte groene energie wordt vooral ingezet voor de algemene installaties en de penthouses in het complex. Omdat netcongestie de teruglevering beperkt, is de PV-installatie voorzien van een dynamische regeling.”

Bliksembeveiliging is verplicht voor gebouwen vanaf een hoogte van 70 meter. “De woontoren van Concorde is lager. Toch koos de opdrachtgever als extra veiligheidsvoorziening voor zo’n installatie. Die hebben we in samenwerking met onze partner en specialist ­Mulhuyzen uit Utrecht aangelegd.”

Monitoring op afstand

Door het onderhoudscontract blijft Van den Pol ook na oplevering actief in Concorde. “Zowel de algemene voorzieningen, de brandmeldinstallatie als het PV-systeem monitoren wij op afstand. Zo is er continu inzicht in de prestaties en komen wij alleen ter plaatse als het echt nodig is. Efficiënt voor ons en prettig voor de bewoners.”  

Heeft u vragen over dit artikel, project of product?

Neem dan rechtstreeks contact op met Van den Pol Elektrotechniek.

Van den pol logo Contact opnemen

Stel je vraag over dit artikel, project of product?

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Van den pol logo Telefoonnummer +31 (0)348 473434 E-mailadres info@vandenpol.com Website vandenpol.com

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten