Platform over nieuwbouw, renovatie, restauratie en transformatie
Juiste volumieke massa voor HTC-91
Thermo Konstrukties BV engineerde, produceerde en monteerde circa 1.800 m2 kozijnen.

Juiste volumieke massa voor HTC-91

De gevels van het nieuwe en multi-tenant kantoorgebouw Lucis One op de High Tech Campus in Eindhoven bestaan grotendeels uit aluminium kozijnen en vliesgevels, die voor een hoge mate van transparantie zorgen én daglicht ver naar binnen laten stromen. Onder de engineering, levering en montage van deze kozijnen en vliesgevels staat de handtekening van Thermo Konstrukties BV.

Al meer dan 35 jaar ontwerpt, produceert en monteert Thermo Konstrukties BV aluminium ramen, deuren en vliesgevels van topkwaliteit. Zowel voor woningbouw- als utiliteitsprojecten. “Aluminium is duurzaam, onderhoudsarm en van zeer hoge kwaliteit”, vertelt Joop Klomp, Werkvoorbereider bij Thermo Konstrukties BV. “Het materiaal is uitstekend bestand tegen weersinvloeden en behoud ook na lange tijd zijn esthetische waarde. Niet voor niets werd ook op de High Tech Campus 91 resoluut voor aluminium gekozen.”

Snel gesloten

In opdracht van Bouwbedrijf van de Ven engineerde, produceerde en monteerde Thermo Konstrukties BV circa 1.800 m2 kozijnen. “Aan de basis van de kozijnen ligt het vlakke en simplistische ConceptSystem (CS) 77 HI raamsysteem van Reynaers, dat aan hoge eisen op het gebied van thermische isolatie, stabiliteit en veiligheid voldoet”, aldus Klomp. “De kozijnen zijn just-in-time vanuit onze fabriek in Cuijk naar de productiehal van Bouwbedrijf van de Ven in Veghel vervoerd, waar onze monteurs ze in de houtskeletbouwelementen hebben ingebouwd en beglaasd. Ook is de luchtdichte afdichtingsband alvast aangebracht, waardoor op de bouw enkel nog gekit hoefde te worden. Hierdoor konden de gevels van HTC-91 snel gesloten worden.” Per hsb-element van circa 7.000 x 3.600 mm zijn twee kozijnen aangebracht. “Door op elke verdieping een inhuisopening te houden, konden alle materialen ook na de gevelsluiting snel en efficiënt op de juiste verdiepingen worden geplaatst.”

Speciale extrusie

Op enkele plekken zijn brandwerende kozijnen toegepast. “Daarnaast hebben wij circa 2.525 m2 vliesgevels en brandwerende vliesgevels geproduceerd en gemonteerd, op basis van het ConceptWall (CW) 50 systeem”, vertelt Klomp. “Omdat architect INBO zoveel mogelijk massa wilde zien, is gekozen voor een stijldiepte van 230 mm. Ook hebben we een speciale extrusie laten maken voor de regel en is in dit project een specifieke kleur toegepast: Mink 7048.” Bijzonder is bovendien dat de aluminium profielen van de vliesgevels van de hoofdentree op een houten constructie zijn geschroefd. “Hierdoor komen de goede eigenschappen van aluminium en hout mooi samen.” 

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten